Soru ve Cevaplar

Sormak istediğiniz bir şey var mı?

Lütfen aşağıdaki soruları okuyunuz ve eğer cevabınızı bulamıyorsanız, lütfen sorunuzu bize iletin, size en kısa sürede cevap vereceğiz.

Hafif çelik yapıların tercih edilmesindeki en önemli faktör hızlı ve sağlam olmasıdır. Ayrıca betonarme yapılara göre kısa sürede tamamlanan bu yapılar, betonarme binalardan çok daha sağlam olduğu gibi ömrü de betonarme binalara oranla daha yüksektir. Beton, sert ve kırılgan bir malzeme olmasından ötürü çok kolay deforme olabilmektedir. Çeliğin esnekliği ise hem sağlamlık hemde şekil verilebilirlik açısından büyük bir avantaj teşkil etmektedir.

Betonarme yapılara göre en az %50-%60 daha fazla ısı yalıtımına sahip olacağınız bu yapılarda, enerji kaybınızı minimize edeceğinizden emin olabilirsiniz. Ayrıca bu yapılarda ısınma sistemi olarak kalörifer, klima, elektrikli ısıtıcı veya soba kullanılabilmektedir.

Betonarme yapılara nazaran daha hafif ve sağlam olan bu yapılar statik açısından da oldukça avantajlıdır. Bu yapılar yaklaşık 9-10 şiddetindeki depreme dayanıklıdır. Bu şiddette ki bir deprem betonarme yapıların yıkılmasına veya çok ciddi hasarlar almasına yol açarken, hafif çelik yapılarda sadece kozmetik hasarlar oluşturabilir.

Diğer tüm yapılar gibi hafif çelik yapılarada ruhsat alınabilmektedir.

 

Yaklaşık 100 yıl ömrü bulunan bu yapılar, betonarme yapılar gibi sürekli bakım gerektirmez. Yıllar içinde oluşabilecek kozmetik deformasyonlar ise betonarme yapılara oranla çok daha kolay, hızlı ve ekonomik bir şekilde çözüme kavuşmaktadır.

GENEL SORULAR

Genel Sorular

Sıradan olmaktan vazgeçin, içinizdeki mimarı ortaya çıkarmanın tam zamanı. Hayalinizdeki yapıyı hayata geçirmek düşündüğünüzden çok daha kolay olacak. Projenizin mimarı olmanın verdiği keyifle, yapıyı profesyonel ekibimizle birlikte dizayn edelim. Siz hayal edin, biz hayata geçirelim.

Tasarlanan mimari projenin, artık profesyonel ellerde çeliğe dönüşmesi gerekiyor. Çelik dizaynı oldukça hassas ve dikkatli bir çalışma gerektiriyor. İşte bu yüzden lisanslı programlarımız ile çizdiğimiz çelik projeleri, tamamen deprem yönetmeliklerine uygun sağlam ve ekonomiklik ilkesi ile tasarlanmaktadır. Aynı zamanda montaj sırasında oluşabilecek malzeme sarfiyatını minimize etmek için gerekli tüm çalışmalar bu aşamada çözüme kavuşmaktadır. Bu arada projenizin statik raporlarını ücretsiz olarak sizlere teslim edeceğimizi bilmenizi isteriz.

Çelik dizaynı tamamlanan projeler artık son teknoloji makine parkurumuzda işlenmeye hazır. Müşterilerimizin süresel kaygılarını ve oluşabilecek hatalı imalatı ortadan kaldırmak için gerekli planlamayı yaparken, profesyonel kadromuz elinden gelenin en iyisini yapmak için daima kendini geliştirmekte ve yenilikçi adımlar atmaktadır. Dünya standartlarında kabul gören işçilik ve hassasiyetle işlenen ürünler artık sahada montaja hazır.

 

Büyük hassasiyetle montaja hazırlanan ürünler, sevkiyat içinde aynı hassasiyetle hazırlanmaktadır. Sahaya sevkiyatı tamamlanan ürünler, yine profesyonel ekibimizle ürünlerin montajı yapılarak, projenin son halini almaktadır. Kaliteden ödün vermeden tamamlanan yapınız artık kullanıma hazır

Sık Sorulan Sorular